Radek Struzik Fotografika

Studio fotograficzne Manufaktura Kadrów

Fotografia ślubna

Ile kosztują zdjęcia ślubne?

Poniżej znajdują się przykładowe ceny na sezon 2022/2023 wraz z ogólnym zakresem usługi, co pozwoli Wam porównać oferty. Niemniej jednak tak samo, jak każda para jest wyjątkowa, tak samo każde wesele jest niepowtarzalne, dlatego nie sposób stworzyć uniwersalny cennik na każdą ewentualność. Najlepiej więc skontaktować się i umówić na spotkanie, byśmy jak najbardziej dopasowali ofertę do Waszych potrzeb, i rozwiali Wasze wątpliwości. Tym samym, by wynik naszej pracy mógł być jak najwyższej jakości i spełniał Wasze oczekiwania, a nam dawał satysfakcję z kolejnego zadowolonego klienta.

Ceremonia

bez przyjęcia weselnego
od 700 zł
 • 1 fotograf
 • Reportaż z ceremonii w USC lub świątyni
 • Życzenia i mini plener po ślubie
 • Możliwość dobrania albumów wg. cennika
 • Wszystkie ujęcia w formie cyfrowej bez limitu

Ceremonia i przyjęcie

Przygotowania, plener, 1 album
3300 od 2900 zł
 • do 2 fotografów
 • Reportaż od przygotowań do oczepin
 • Plener od poniedziałku do piatku
 • 1 x album (20x20cm)
 • Wszystkie ujęcia w formie cyfrowej bez limitu

Ceremonia i przyjęcie

Przygotowania, plener, 3 abumy
4500 od 4200 zł
 • 2 lub więcej fotografów
 • Reportaż od przygotowań do oczepin
 • Plener w dowolny dzień tygodnia
 • Album (30x30cm) + 2 albumy (20x20cm)
 • Wszystkie ujęcia w formie cyfrowej bez limitu

Co może mieć wpływ na cenę?

Zakładamy, że powyższe ceny zawierają wszelkie koszty związane z wykonaniem reportażu, dojazdami, projektami graficznymi albumów, obróbką graficzną i ewentualnym retuszem materiału.

Na cenę zaś wpływa przede wszystkim, czy jest to pełnowymiarowe wesele, czy też np. kameralny ślub w kościele lub USC bez przyjęcia, gdyż determinuje to zarówno ilość czasu poświęconego w dniu ceremonii, ale i tego niezbędnego do późniejszego przygotowania końcowego materiału przez grafików.

Drugą znaczącą kwestią jest to, ilu fotografów i do którego momentu ma obsługiwać imprezę. Oczywiście usługa realizowana przez jednego fotografa od przygotowań do oczepin, a przez drugiego tylko do pierwszego tańca, będzie nieco tańsza niż obsługa przez dwie osoby od początku do końca. Podobnie z koniecznością organizacji operatora filmowego.
 
Poboczną, acz niemniej istotną kwestią pozostaje gdzie ślub i wesele się odbywają i czy np. konieczne jest zorganizowanie wyjazdu, noclegu itp. Podobnie sprawa się z ma z sesją plenerową i związanymi z nią kosztami.

Co uważamy za "standard" w cenie usługi?

O ile nie poczynimy dodatkowych ustaleń przed podpisaniem umowy, za nieodłączny element każdej usługi ślubnej uważamy wszystko, co związane z koniecznością jej wykonania (dojazdy w dniu ślubu do Was, do kościoła lub USC i na salę, wszelkie zezwolenia itp.) oraz wszystko to, co zaplanujecie pomiędzy naszym przybyciem do Waszych domów, a zakończeniem pracy po oczepinach. Tym samym wszelkie atrakcje podczas przyjęcia również znajdują się w cenie usługi i dołożymy wszelkich starań, by je należycie zarejestrować. Jest tylko jeden warunek – musimy o nich wiedzieć, bo poza oczywistymi elementami każdego przyjęcia, nie jesteśmy w stanie się domyślić, co przygotowaliście dla swoich gości.

Podobnie sprawa się ma z plenerem ślubnym. Jeśli macie jakieś specjalne życzenia, również mówcie o nich głośno. Jeśli będzie to możliwe, zrealizujemy je.

Towarzyszymy Wam jako jedni z pierwszych tego dnia, dlatego też najważniejszą dla nas kwestią jest Wasze dobre samopoczucie i brak zmartwień. Tym samym staramy się pilnować , by wszystko wyszło „jak należy” nie tylko pod względem fotograficznym. I nie chodzi o jakiś przesadny altruizm – po prostu Wasze dobre nastawienie, to także nasze lepsze zdjęcia. A że nic nie burzy dobrego samopoczucia tak jak pośpiech, punktualność i liczenie czasu niezbędnego na realizację planów jest w tym wypadku priorytetem. Staramy się więc być znacznie wcześniej, bo lepiej zaczekać, niż się później spieszyć, a liczba czynników, które mogą zabrać cenny czas, jest wręcz nieskończona i mamy tego świadomość. Z tego powodu pilnujemy także Was.

Czego cena usługi nie obejmuje?

Przede wszystkim wszelkich czynności, które skłaniałyby lub wymagały łamania przepisów prawa lub zagrażały bezpieczeństwu fotografa lub sprzętu.

Z bardziej przyziemnych rzeczy, wszelkie ewentualne koszty związane z wstępem do obiektów oraz pozyskaniem zezwoleń na sesję plenerową, także pozostają po Waszej stronie (np. zamek w Pszczynie stawia zaporowe warunki rejestracji wnętrz).

Kosztów dojazdu (1 zł/km) w dniu pleneru, a także ewentualnego noclegu.

Innymi słowy, wszelkie koszty konieczne do poniesienia, a będące wynikiem Waszych życzeń.

Często zadawane pytania (FAQ)

Ilu fotografów może wykonywać zlecenie?

Oferujemy wykonanie usługi przez maksymalnie 4 fotografów, choć to opcja, która ma sens wyłącznie przy bardzo dużych weselach (powyżej 200 osób). Zwykle zlecenia realizujemy w sile 1 do 3 fotografów.

Czy plener jest płatny?

Nie, w przypadku usługi obejmującej przyjęcie weselne, wykonanie sesji plenerowej w dni powszednie jest gratis. Traktujemy ją jako integralną część usługi obejmującej przyjęcie weselne. Natomiast zgodę i koszty wstępu do wybranego przez Was miejsca pokrywacie we własnym zakresie. Jako alternatywę, sesję studyjną również oferujemy Wam bez dodatkowych opłat.

Reportaż ślubny - Ile zdjęć otrzymamy?

Nie określamy maksymalnej liczby zdjęć – nie stosujemy pakietów ilościowych. Otrzymujecie wszystkie poprawnie wykonane ujęcia. Nie wiemy bowiem jaka chwila może być dla Was ważna. Zwykle oznacza to w okolicach 1000-1200 zdjęć przy dwóch fotografach. Zdjęcia są poddane obróbce cyfrowej i gotowe do użycia.

Jak długo fotografowie są obecni w dniu ślubu?

To zależy od Was. Zdjęcia w dniu wesela zwykle realizujemy od przygotowań do zakończenia tradycyjnych oczepin (ok. godz. 00:30). Może to oznaczać od 10-14 godzin pracy w dniu ślubu.

Po jakim czasie otrzymamy zdjęcia?

Przyjmujemy do 30 dni roboczych od dnia pleneru, a w przypadku rezygnacji z niego, od dnia przekazania takiej informacji. Taki czas pozwala nam zagwarantować wykonanie usługi bez względu na obłożenie w sezonie weselnym. Poza sezonem czas powinien ulec znacznemu skróceniu.

Co jest dodatkowo płatne?

Nic, o ile nie zostanie to określone podczas podpisywania umowy. Sesję narzeczeńską, przygotowania, plener czy też wszelkie atrakcje na weselu, traktujemy jako integralną część usługi i nie ma z tym związanych żadnych dodatkowych kosztów. Indywidualnie dogadujemy się jeśli chcielibyście przedłużyć czas trwania reportażu, sesję plenerową wykonać np. za granicą albo macie ochotę na dodatkowe sesje – innymi słowy w przypadkach generujących jakieś dodatkowe koszty.

Czy zdjęcia są publikowane na stronie/profilu studia?

Zwykle przygotowujemy wybrane ujęcia w dniu wesela na social media, byście mogli podzielić się nimi „na gorąco” ze swoimi gośćmi, ale wszystko zależy od Was, zawartej umowy i udzielonych zgód.

W jakiej formie otrzymujemy zdjęcia?

Przygotowujemy dla Was pendrive oraz link do pobrania z pełnym wynikiem wykonywanej przez nas usługi. Dodatkowo w albumie zamieszczamy wybrane przez Was zdjęcia. Istnieje oczywiście możliwość zamiany albumu na odbitki lub np. portrety na płótnie – takie rzeczy możemy ustalać do chwili wykonywania konkretnej czynności.

Jakie są najważniejsze momenty w dniu ślubu?

Nie ma bardziej lub mniej ważnych momentów, ale za kluczowe etapy uznajemy: przygotowania, wejście do świątyni lub USC, ceremonię (zdjęcia Wasze, świadków, rodziców, gości), oczywiście przysięgę i nałożenie obrączek, w kościele komunię, wyjście i celebrę po ceremonii, wejście na salę, toast, składanie życzeń, pierwszy taniec, tort weselny i inne atrakcje, pozowane zdjęcia z gośćmi, podziękowania dla rodziców i tak aż po oczepiny… a przy okazji oczywiście wszystko, co po drodze.

Czy można wybrać zdjęcia do albumu?

Oczywiście tak – to Wasz album i Wy macie być z niego zadowoleni. To nie tylko świetny sposób na wyeksponowanie najciekawszych ujęć, ale i pewne odzwierciedlenie Was samych. Dlatego poza możliwością wyboru formatu, wzoru i rodzaju okładki, oferujemy przygotowanie niepowtarzalnej wersji każdego z albumów ręcznie ozdobionej przez wirtuozów scrapbookingu.

Macie więcej pytań?

Zapraszamy do kontaktu.