Radek Struzik Fotografika

Studio Fotograficzne Manufaktura Kadrów

Nie musicie kupować kota w worku. Możecie zajrzeć do galerii poniżej, gdzie przedstawione są przykładowe zdjęcia z jednego dnia wesela, na których publikację zgodę wyraziła fantastyczna para młoda. Wystarczy kliknąć tutaj lub na zdjęcia poniżej. To galeria niekoniecznie najlepszych, nie najbardziej wyretuszowanych, a po prostu naprędce obrobionych i przebranych ujęć, które stanowią coś, co mógłbym określić mianem “mój standard”, i na co, jako klienci, możecie liczyć w każdym wypadku. Dowiecie się także więcej o podejściu do tematu i o szczegółach każdego z etapów takiego dnia. Zapraszam!

Ile kosztuje fotografia ślubna?

Poniżej znajdują się przykładowe ceny na sezon 2023/2024 wraz z ogólnym zakresem usługi, co pozwoli Wam porównać oferty. Nie jest to uniwersalny cennik na każdą ewentualność. Najlepiej więc skontaktować się i umówić na spotkanie, byśmy jak najbardziej dopasowali ofertę do Waszych potrzeb, i rozwiali Wasze wątpliwości. Tym samym, by wynik naszej pracy mógł być jak najwyższej jakości i spełniał Wasze oczekiwania, a nam dawał satysfakcję z kolejnego zadowolonego klienta.

Co obejmuje usługa?

W ramach umowy, wszystko co związane z koniecznością jej wykonania, nie wymaga dopłaty. A zatem:

 • dojazdy w dniu ślubu do Was, do kościoła lub USC i na salę;
 • rejestrowanie wszelkich atrakcji pomiędzy naszym przybyciem do Waszych domów, a zakończeniem pracy po oczepinach.
 • wszelkie atrakcje podczas przyjęcia również znajdują się w cenie usługi;
 • opracowanie graficzne materiału i niezbędny retusz;
 • projekty albumów, które zamawiacie itp.

Aby uniknąć niespodzianek, fajnie by było wiedzieć o wszelkich atrakcjach przygotowywanych w dniu wesela. Pomijając już aspekt finansowy, dobrze być na wszystko przygotowanym.

Aktualne ceny fotografii ślubnej w sezonie 2023 / 2024

CEREMONIA + mini plener

bez przyjęcia weselnego
od 600 zł
 • 1 fotograf
 • Reportaż z ceremonii w USC lub świątyni
 • Życzenia i mini plener po ceremonii
 • Albumy wg. aktualnego cennika
 • Wszystkie zdjęcia w formie cyfrowej bez limitu

CEREMONIA + PRZYJĘCIE

pełny plener, 1 album
od 2900 zł
 • do 2 fotografów
 • Reportaż do oczepin
 • Plener od poniedziałku do piątku
 • 1 album 20x20cm w cenie
 • Wszystkie zdjęcia w formie cyfrowej bez limitu

CEREMONIA + PRZYJĘCIE

przygotowania, plener, 3 albumy
od 4400 zł
 • 2 lub 3 fotografów
 • Reportaż od przygotowań po oczepiny
 • Plener w dowolny dzień tygodnia
 • 1 album 30x30 i 2 albumy 20x20cm
 • Wszystkie zdjęcia w formie cyfrowej bez limitu

Co ma mieć wpływ na cenę usługi?

Zakres usługi: Na cenę wpływa przede wszystkim, czy jest to pełnowymiarowe wesele, czy też np. kameralny ślub w kościele lub USC bez przyjęcia. To determinuje ilość czasu i pracy poświęconych zarówno w dniu ceremonii, ale i w celu przygotowania końcowego materiału.

Liczba fotografów: Siłą rzeczy, usługa realizowana przez jednego fotografa od przygotowań do oczepin, a przez drugiego tylko do pierwszego tańca, będzie nieco tańsza niż obsługa przez dwie osoby od początku do końca. Podobnie z koniecznością zaangażowania operatora filmowego.
 
Lokalizacja: Poboczną, ale wciąż istotna kwestią pozostaje gdzie ślub i wesele się odbywają i czy np. konieczne jest zorganizowanie wyjazdu, noclegu itp.

Czego cena nie obejmuje?

Przede wszystkim wszelkich czynności, które skłaniałyby lub wymagały łamania przepisów prawa lub zagrażały bezpieczeństwu fotografa lub sprzętu.

Ewentualne koszty związane z wstępem do obiektów oraz pozyskaniem zezwoleń na sesję plenerową także pozostają po Waszej stronie (np. zamek w Pszczynie stawia zaporowe warunki rejestracji wnętrz).

Koszty dojazdu (1 zł/km) i ewentualnego noclegu w dniu pleneru.

Innymi słowy, wszelkich kosztów koniecznych do poniesienia, a będących wynikiem Waszych życzeń.

Często zadawane pytania (FAQ)

Ilu fotografów może wykonywać zlecenie?

Oferujemy wykonanie usługi przez maksymalnie 4 fotografów, choć to opcja, która ma sens wyłącznie przy bardzo dużych weselach (powyżej 200 osób). Zwykle zlecenia realizujemy w sile 1 do 3 fotografów.

Czy plener jest płatny?

Nie, w przypadku usługi obejmującej przyjęcie weselne, wykonanie sesji plenerowej w dni powszednie jest gratis. Traktujemy ją jako integralną część usługi obejmującej przyjęcie weselne. Natomiast zgodę i koszty wstępu do wybranego przez Was miejsca pokrywacie we własnym zakresie. Jako alternatywę, sesję studyjną również oferujemy Wam bez dodatkowych opłat.

Reportaż ślubny - Ile zdjęć otrzymamy?

Nie określamy maksymalnej liczby zdjęć – nie stosujemy pakietów ilościowych. Otrzymujecie wszystkie poprawnie wykonane ujęcia. Nie wiemy bowiem jaka chwila może być dla Was ważna. Zwykle oznacza to w okolicach 1000-1200 zdjęć przy dwóch fotografach. Zdjęcia są poddane obróbce cyfrowej i gotowe do użycia.

Jak długo fotografowie są obecni w dniu ślubu?

To zależy od Was. Zdjęcia w dniu wesela zwykle realizujemy od przygotowań do zakończenia tradycyjnych oczepin (ok. godz. 00:30). Może to oznaczać od 10-14 godzin pracy w dniu ślubu.

Po jakim czasie otrzymamy zdjęcia?

Przyjmujemy do 30 dni roboczych od dnia pleneru, a w przypadku rezygnacji z niego, od dnia przekazania takiej informacji. Taki czas pozwala nam zagwarantować wykonanie usługi bez względu na obłożenie w sezonie weselnym. Poza sezonem czas powinien ulec znacznemu skróceniu.

Co jest dodatkowo płatne?

Nic, o ile nie zostanie to określone podczas podpisywania umowy. Sesję narzeczeńską, przygotowania, plener czy też wszelkie atrakcje na weselu, traktujemy jako integralną część usługi i nie ma z tym związanych żadnych dodatkowych kosztów. Indywidualnie dogadujemy się jeśli chcielibyście przedłużyć czas trwania reportażu, sesję plenerową wykonać np. za granicą albo macie ochotę na dodatkowe sesje – innymi słowy w przypadkach generujących jakieś dodatkowe koszty.

Czy zdjęcia są publikowane na stronie/profilu fotografa?

Zwykle przygotowujemy wybrane ujęcia w dniu wesela na social media, byście mogli podzielić się nimi “na gorąco” ze swoimi gośćmi, ale wszystko zależy od Was, zawartej umowy i udzielonych zgód.

W jakiej formie otrzymujemy zdjęcia?

Przygotowujemy dla Was link do pobrania z pełnym wynikiem wykonywanej przez nas usługi. Dodatkowo w albumie zamieszczamy wybrane przez Was zdjęcia. Istnieje oczywiście możliwość zamiany albumu na odbitki lub np. portrety na płótnie – takie rzeczy możemy ustalać do chwili wykonywania konkretnej czynności.

Jakie są najważniejsze momenty w dniu ślubu?

Nie ma bardziej lub mniej ważnych momentów, ale za kluczowe etapy uznajemy: przygotowania, wejście do świątyni lub USC, ceremonię (zdjęcia Wasze, świadków, rodziców, gości), oczywiście przysięgę i nałożenie obrączek, w kościele komunię, wyjście i celebrę po ceremonii, wejście na salę, toast, składanie życzeń, pierwszy taniec, tort weselny i inne atrakcje, pozowane zdjęcia z gośćmi, podziękowania dla rodziców i tak aż po oczepiny… a przy okazji oczywiście wszystko, co po drodze.

Czy można wybrać zdjęcia do albumu?

Oczywiście tak – to Wasz album i Wy macie być z niego zadowoleni. To nie tylko świetny sposób na wyeksponowanie najciekawszych ujęć, ale i pewne odzwierciedlenie Was samych. Dlatego poza możliwością wyboru formatu, wzoru i rodzaju okładki, oferujemy przygotowanie niepowtarzalnej wersji każdego z albumów ręcznie ozdobionej przez wirtuozów scrapbookingu.

Czy czas ma znaczenie?

Czas to najbardziej deficytowy towar na każdym weselu, dlatego dbamy, by i nam i Wam tego akurat nigdzie nie zabrakło. I nie chodzi o jakiś szczególny altruizm – po prostu Wasze dobre nastawienie, to także nasze lepsze zdjęcia. A że nic nie burzy dobrego samopoczucia tak jak pośpiech, dlatego punktualność i liczenie czasu niezbędnego na realizację planów jest dla nas priorytetem. Staramy się więc być znacznie wcześniej, bo lepiej zaczekać, niż się później spieszyć, a liczba czynników, które mogą zabrać cenny czas, jest wręcz nieskończona i mamy tego świadomość. Z tego powodu pilnujemy także Was.

Czy można wybrać zdjęcia do albumu?

Oczywiście tak – to Wasz album i Wy macie być z niego zadowoleni. To nie tylko świetny sposób na wyeksponowanie najciekawszych ujęć, ale i pewne odzwierciedlenie Was samych. Dlatego poza możliwością wyboru formatu, wzoru i rodzaju okładki, oferujemy przygotowanie niepowtarzalnej wersji każdego z albumów ręcznie ozdobionej przez wirtuozów scrapbookingu.

Macie więcej pytań?

Zapraszamy do kontaktu.