Jak przygotować się do sesji?

Mam voucher ...i co dalej?

Poniżej znajdziesz wszystkie użyteczne informacje jak zrealizować voucher oraz jak możesz przygotować się do sesji, by w trakcie jej trwania nie musieć się już zajmować niczym innym.

Już nie mogę doczekać się momentu, gdy wejdziesz do naszego studia.

Czym jest voucher?

Formalnie? To swego rodzaju przyrzeczenie, że wykonamy wybraną sesję zdjęciową w zakresie i terminie wskazanym w jego treści. A mniej formalnie? To znak, że ktoś chce dla Ciebie jak najlepiej. Najlepsze bowiem prezenty to te, o których z różnych przyczyn obdarowany sam nie pomyśli. 

Jednakże, jeśli voucher został Ci podarowany jako prezent, i – mimo najszczerszych chęci obdarowującego – tematyka nie trafiła w Twoje potrzeby, nic nie stoi na przeszkodzie by zmienić charakter lub temat sesji. Wystarczy, że poinformujesz o tym podczas ustalania terminu.

Jak zrealizować sesję?

Podziękuj

swemu Darczyńcy!
Zarówno w swoim imieniu, jak i w naszym. To ktoś, kto chce dobrze dla Ciebie, ale i dla lokalnego biznesu. 🙂

Skontaktuj się

Zadzwoń/napisz/przyjdź
i ustal termin sesji. Dowiedz się też wszystkiego, na co nie znajdziesz odpowiedzi na tej stronie. Podpowiemy, poinstruujemy, wytłumaczymy.

Przygotuj Się

Zastanów się, co takiego kręci Cię w zdjęciach, które mamy wspólnie wykonać. Podeślij to, co Ci się podoba, żeby w pierwszej kolejności zaspokoić Twoje wizje o sesji.

Do dzieła!

Przyjdź w umówionym terminie i zaufaj nam. Zrobimy wszystko, co tylko możliwe, by "efekt wow" zwalał z nóg w mediach, na ścinach lub w albumach...

a przede wszystkim we wspomnieniach.

Jak się przygotować?

Kilka wskazówek, które mogą pomóc, by sesja wynik sesji nie był tylko dobry.

 • Nastawienie
 • Ciało
 • Garderoba

Choć brzmi to jak banał, nastawienie i samopoczucie to prawdopodobnie najważniejsze kwestie ze wszystkich.

Jest tysiąc sposobów, by ogarnąć estetykę - fryzura, wizaż, strój, światło, retusz - wiele rzeczy można ukryć lub zmienić. Nic jednak nie zmieni oczu i tego, co w nich się kryje. Bądź zatem sobą. O ile nie jesteś modelem wytrenowanym przez lata do odgrywania określonych ról, to najlepszy sposób, by pokazać autentyczność, a ta na zdjęciach jest bezcenna. Ale bez obaw, zabawy z grą aktorską też będzie co niemiara. Na tym wszakże pole flirt z obiektywem.

To nie wymogi, to wskazówki, które z pewnością nie zaszkodzą. I niekoniecznie muszą być związane z sesją fotograficzną, płcią, czy też obecnym stanem ciała i ducha.

 1. Zadbaj o skórę: Dobra pielęgnacja skóry to podstawa dobrego wyglądu. Przed sesją warto zadbać o właściwe nawilżenie, być może zrobić peeling. Można też zastosować DELIKATNY samoopalacz, aby uzyskać efekt LEKKO opalonej skóry. Najważniejsze jednak, żeby wszelkie radykalne zabiegi nie były wykonywane tuż przed sesją, a w odpowiednio długim czasie, by ich pośrednie efekty zdążyły ustąpić. Zaczerwienienia, opuchlizny itp. nigdy nie są mile widziane.
 2. W przypadku kobiet warto zaplanować sesję w momencie cyklu, w którym czujesz się najlepiej. Dzięki temu nie będziesz ociężała lub przemęczona, co już na wstępie może Ci przeszkadzać w dobrej zabawie.
 3. Jeśli chodzi o makijaż, to proszę zapomnij o micie mówiącym, że "do fotografii jak najmocniejszy". Owszem, powinien być wyrazisty, ale najistotniejszą kwestią jest precyzja jego wykonania, a nie intensywność. 
 4. Zadbaj o włosy: Przed sesją warto udać się do fryzjera, aby należnie je wyrównać i uczesać,  być może zafarbować. Wszelkie kosmetyki (odżywki, balsamy itp), a także te do stylizacji, są jak najbardziej wskazane, aby uzyskać pożądany efekt.

 5. Odpoczynek: Przed sesją warto wypocząć i dobrze się wyspać, aby być świeżym i pełnym energii w trakcie sesji.

 6. Zadbaj o dietę: Odpowiednia dieta to klucz do dobrego wyglądu i kondycji ciała. Przed sesją warto zwrócić uwagę na to, co jemy i unikać tłustych i ciężkostrawnych potraw.

 7. Relaks: Warto spróbować zrelaksować się i cieszyć się chwilą. My zrobimy resztę, by pomóc Ci poczuć się komfortowo i wyjątkowo przed obiektywem.

 1. Przygotuj kilka stylizacji: Warto wcześniej przemyśleć, co chcemy ubrać podczas sesji i jak przygotować odpowiednie ciuchy. Nawet jeśli wszystkich nie wykorzystamy, zawsze pozostaje taka możliwość.
 2. Nie ma określonych zasad co do ubioru podczas sesji. Niemniej jednak warto przegrzebać garderobę i poszukać oryginalnych i ciekawych rzeczy, które mogą być fotogeniczne.
 3. Dodatki: pasujące do stroju buty, krawat, kolczyki czy skórzana kurtka i okulary, to podatki, które potrafią stanowić wartość dodaną stylizacji, a niejednokrotnie uczynić ją wyjątkową. 
 4. Do sesji biznesowej, zdecydowanie przyda się elegancka koszula, marynarka lub żakiet. Do portretu, to już zależy w znacznej mierze o Ciebie i Twojej osobowości, którą chcesz pokazać. Warto mieć zarówno coś, co "anonimowego", co pozwoli uwypuklić Twoją osobę, choć i niecodzienne czy niebanalne stroje zawsze są mile widziane - skłaniają do kreatywności.  
 5. Ogólnie rzecz biorąc, z "czegoś" czarnego lub szarego zawsze się coś ukręci. Jeśli zaś idziemy w określonym kierunku, to wszystkie chwyty dozwolone.  Wszelkie złota, srebra i inne kolory są dozwolone.

Umów termin sesji

Zadzwoń i jak najszybciej ustal termin sesji zdjęciowej. Proszę pamiętać, że w sezonie weselnym weekendy i niektóre dni powszednie mogą być niedostępne.