Jak przygotować się do sesji?

Mam voucher ...i co dalej?

Poniżej znajdziesz wszystkie użyteczne informacje jak zrealizować voucher oraz jak możesz przygotować się do sesji, by w trakcie jej trwania nie musieć się już zajmować niczym innym.

Już nie mogę doczekać się momentu, gdy wejdziesz do naszego studia.

Voucher

Czym jest voucher?

Formalnie? To swego rodzaju przyrzeczenie, że wykonamy wybraną sesję zdjęciową w zakresie i terminie wskazanym w jego treści. A mniej formalnie? To znak, że ktoś chce dla Ciebie jak najlepiej. Najlepsze bowiem prezenty to te, o których z różnych przyczyn obdarowany sam nie pomyśli. 

Jednakże, jeśli voucher został Ci podarowany jako prezent, i – mimo najszczerszych chęci obdarowującego – tematyka nie trafiła w Twoje potrzeby, nic nie stoi na przeszkodzie, by zmienić charakter lub temat sesji. Wystarczy, że poinformujesz o tym podczas ustalania terminu.

Jak zrealizować sesję?

Podziękuj

swemu Darczyńcy!
Zarówno w swoim imieniu, jak i w naszym. To ktoś, kto chce dobrze dla Ciebie, ale i dla lokalnego biznesu. 🙂

Skontaktuj się

Zadzwoń/napisz/przyjdź
i ustal termin sesji. Dowiedz się też wszystkiego, na co nie znajdziesz odpowiedzi na tej stronie. Podpowiemy, poinstruujemy, wytłumaczymy.

Przygotuj Się

Zastanów się, co takiego kręci Cię w zdjęciach, które mamy wspólnie wykonać. Podeślij to, co Ci się podoba, żeby w pierwszej kolejności zaspokoić Twoja wizję. A jeśli nie wiesz, zdaj się na nas.

Do dzieła!

Przyjdź w umówionym terminie i zaufaj nam. Zrobimy wszystko, co tylko możliwe, by "efekt wow" zwalał z nóg w mediach, na ścinach lub w albumach...

a przede wszystkim we wspomnieniach.

Jak się przygotować?

Kilka wskazówek, które mogą pomóc, by wyglądać lepiej na zdjęciach.

  • Nastawienie
  • Garderoba
  • Dla kobiet
  • Dla mężczyzn

Choć brzmi to jak banał, nastawienie i samopoczucie to prawdopodobnie najważniejsze kwestie ze wszystkich.

Jest tysiąc sposobów, by ogarnąć estetykę - fryzura, wizaż, strój, światło, retusz - wiele rzeczy można ukryć lub zmienić. Nic jednak nie zmieni nastawienia, z którym się przychodzi. Nawet jeśli sesja nie jest Twoim pomysłem, a otrzymanym prezentem, pomyśl, że ktoś dał Ci ten prezent nie bez powodu. Wykorzystaj go do cna... prezent, nie tę osobę. 🙂 

Jeśli więc nie jesteś zawodowym modelem, to bądź po prostu sobą! To doskonały punkt wyjścia.

O ile nie jesteś modelem wytrenowanym przez lata do odgrywania określonych ról, póz i udawanych zachowań, bycie sobą to najlepszy sposób, by pokazać autentyczność, a ta na zdjęciach jest bezcenna. Ale bez obaw, zabawy z grą aktorską też będzie co niemiara. Na tym wszakże polega flirt z obiektywem.

Co zabrać?


Nie ma określonych zasad co do ubioru podczas sesji. Niemniej jednak warto przegrzebać garderobę i poszukać oryginalnych i ciekawych rzeczy, które mogą być fotogeniczne.

Oczywiście strój warto przemyśleć pod kątem konkretnej sesji i tego, co chcemy pokazać. Przy zdjęciach biznesowych może przydać się nienaganna garsonka, marynarka lub wyprasowana koszula. Do potrzeb portretu prywatnego zawsze sprawdzi się czarny golf, który uwypukli Ciebie albo krzykliwy t-shirt, który zawojuje scenę i podkreśli Twoją osobowość. Do sesji sensualnej zaś można wykorzystać i t-shirt, i marynarkę, ale z pewnością elegancką bieliznę.

Dlatego warto mieć zarówno coś "anonimowego", ale i coś niebanalnego, co być może założysz tylko ten jeden raz.  

Kilka stylizacji?


Oczywiście, jak najbardziej. Przygotuj kilka elementów, które ze sobą grają, a poszukamy dla nich zastosowania.

Dodatki


Pasujące do stroju buty, krawat, kolczyki czy skórzana kurtka i okulary, to dodatki, które potrafią stanowić wartość dodaną stylizacji, a niejednokrotnie uczynić ją wyjątkową. Wysoki obcas nigdy nie wyjdzie z mody, bo podkreśli Twoja sylwetkę, a kapelusz, który masz pierwszy raz na głowie, doda unikalności. Wszystko ogranicza wyobraźnia.

Ogólnie rzecz biorąc, z czegoś czarnego lub szarego zawsze ukręci się dobry portret. Jeśli zaś idziemy w określonym kierunku, to wszystkie chwyty dozwolone. 

Kilka osób na zdjęciu


W przypadku zdjęć grupowych, rodzinnych lub par, ważne jest, by styl ubioru się ze sobą nie gryzł. Stonowane kolory ziemi u całej ekipy i jedna bluzka w kolorze "wściekła fuksja"? No cóż, stawiam diamenty przeciw orzechom, że wiem kto będzie najbardziej się rzucał w oczy.

Ty wiesz najlepiej jak reaguje Twoje ciało, więc zaufaj sobie i potraktuj poniższe informacje jako wskazówki, a nie wymogi.

Skóra


Jej należyta pielęgnacja to podstawa dobrego wyglądu. Przed sesją warto więc zadbać zwłaszcza o jej właściwe nawilżenie. Dzięki temu skóra będzie jędrna i elastyczna, co zawsze wygląda dobrze.

Kosmetyka


Wszelkie radykalne zabiegi nie powinny być wykonywane tuż przed sesją, a w odpowiednio długim czasie przed, by ich pośrednie efekty zdążyły ustąpić. Zaczerwienienia, opuchlizny itp. nie są Wam potrzebne. A zatem peelingi, solaria, a w szczególności wszelkie inwazyjne zabiegi kosmetyczne, powinny odbywać się na tyle wcześniej, by ich niepożądane, przejściowe efekty zdążyły ustąpić.

Odpowiedni czas


Warto zaplanować sesję w momencie cyklu, w którym czujesz się najlepiej. Dzięki temu nie będziesz ociężała lub przemęczona, co już na wstępie może Ci przeszkadzać w dobrej zabawie.

Makijaż

Zapomnij o micie mówiącym, że "do fotografii jak najmocniejszy". Owszem, powinien być wyrazisty, ale najistotniejszą kwestią jest precyzja jego wykonania, a nie intensywność. 

Włosy


Przed sesją warto udać się do fryzjera, aby leżycie je wyrównać i uczesać, być może zafarbować. Wszelkie kosmetyki (odżywki, balsamy itp), a także te do stylizacji, są jak najbardziej wskazane, aby uzyskać pożądany efekt.

Odpoczynek


Przed sesją warto wypocząć i dobrze się wyspać, aby być świeżym i pełnym energii na zdjęciach.

Dieta


Odpowiednia dieta to klucz do dobrego wyglądu i kondycji ciała. Tłuste i ciężkostrawne potrawy z pewnością nie pomogą w dobrym samopoczuciu.

Relaks


Warto spróbować zrelaksować się i cieszyć się chwilą. My zrobimy resztę, by pomóc Ci poczuć się komfortowo i wyjątkowo przed obiektywem.

  1. Fryzjer *
  2. Barber *
  3. Sen *
  4. Prysznic *
  5. Żelazko *
  6. Będzie dobrze

* - opcjonalnie

Umów termin sesji

Zadzwoń i jak najszybciej ustal termin sesji zdjęciowej. Proszę pamiętać, że w sezonie weselnym weekendy i niektóre dni powszednie mogą być niedostępne.

Kontakt

Studio fotograficzne
MANUFAKTURA KADRÓW

ul. Dęblińska 1,
41-200 Sosnowiec

Godziny otwarcia

Poniedziałek – Piątek: 09:00 – 17:00

Sobota – Niedziela: Zadzwoń